Vantų rišimo magija su Nijole Nagurnaite

Renginio data: 2023-07-02

Pirtis be geros vantos - kaip mašina be ratų. O gerą vantą surišti moka tikrai ne kiekvienas. Labai džiaugiamės, kad pas mus atvyksta pati Nijolė - vantų rišimo guru, gyvenanti šalia Aukštaitijos Nacionalinio Parko, Ignalinoje. Ji praves vienos popietės vantų rišimo mokymus. Nijolė gerai pažįsta augalus, išmano jų gydomąsias galias ir magiškas savybes, kurios puikiai atsiskleidžia veikiant šilumai ir garui. Žinoma, po jų mes būtinai užeisime į pirtį.
Susipažinsime su įvairių medžių savybėmis, jų šakelių skynimu, rišimu į vantas. Išmoksime ne tik rišti vantas, bet ir sužinosime, kaip jas tinkamai džiovinti, sandėliuoti ir paruošti naudojimui pirtyje.
Rišime vantas iš skirtingų medžių šakelių - beržų, ąžuolų, klevų, liepų, drebulių, ievų, juodalksnių. Susirišę eisime į pirtelę išbandyti jų ir stebėsime skirtingą kiekvienos poveikį.
Pirtį ves: Eglė Šilinikaitė ir Nijolė Nagurnaitė
Užėjimas į pirtį bus apie 17-18 val.
Degustuosime mūsų mylimiausios žolininkės Jūratės Pušinskienės specialiai paruoštas arbatas. Apie ją daugiau: @Jūratės gamtos Labaratorija.
Kaina 35€ (į kainą įskaičiuota arbatos degustacija, vantų rišimo priemonės, pirties programa, pirties nuoma)
Būtina išankstinė registracija: https://docs.google.com/forms/d/1pg_Ke9MmMAzp3aP6LmBh_k9b_-iiUI_6QhTFHzZyB6o/edit
𝐊ą 𝐩𝐚𝐬𝐢𝐢𝐦𝐭𝐢?
- Patogią aprangą bei avalynę
- Talpą šaltinio vandeniui
- Krepšį ar daugkartinį maišą gėrybėms iš gamtos
- Pirties drabužius, jei yra poreikis (rekomenduojame natūralių medžiagų pvz.: skarą. Jei neturite, pasiimkite atskirų dalių maudymosi kostiumėlį, pirties sijoną, glaudes)
- 2-3 rankšluosčius
- Chalatą
- Šiltas kojines ar megztas tapkutes, kurias dėvėsite tarp užėjimų
- Gumines šlepetes
- Pirties kepurę. Jei neturėsite - surasime

p.s. depiliacijos procedūras rekomenduojama atlikti likus kelioms dienoms prieš einant į pirtį, kad Jūsų oda nebūtų per jautri.
💦 SVARBU atvykti nepasikvėpinus.

Registracija