Naujieji metai Aukštaitijos ežerų labirinte (liko 5 vietos)

Renginio data: 2022-12-31

Laikas gamtoje, pramogos ir Aukštaitijos Nacionalinio Parko pažinimas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo aistra! 💚 Tad artėjant gražiausioms metų šventėms, mes, Asalnų stovyklavietė, kartu su Geologo kelionėmis, kviečiame būti drauge ir pasitikti Naujuosius metus gamtoje: prie ugnies, ragaujant ant laužo pagamintą maistą, mėgaujantis kubilu, pirtimi bei ežeru...☄️ O Naujųjų metų pirmą dieną eisime į geologinį žygį. Ignalinos kraštas išskirtinis savo ežerynu, todėl tikrai bus įdomu sužinoti, kaip gamta sukūrė tokią neaprėpiamą gausybę ežerų. Visi jie tarsi susiję į melsvą perlų vėrinį, o jų krantai, sąsmaukos, pusiasaliai ir salos klaidina begaliniame labirinte. Šį kartą lankysime juos keliaudami pėsčiomis. Susipažinsime su unikaliu paskutiniojo apledėjimo pakraščiu, aptarsime Aukštaitijos ežerų raidą, pelkes, aplinkui supustytas kopas. Pasikalbėsime kokios nuosėdos klostosi ežeruose bei kokią gamtos istoriją jos slepia. Suprasime, kodėl čia taip patogu buvo įsikurti galingiems valdovams.

🛖 Galimi 2 nakvynės variantai: nakvynė tipyje arba nakvynė kupole.
🛖Taip pat galite miegoti ir savo atsivežtoje palapinėje.

𝐀𝐩𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐯𝐲𝐧𝐞̨ 𝐭𝐢𝐩𝐲𝐣𝐞:
Tipio viduryje yra laužavietė ir konstrukcija sukurta taip, kad dūmai išeitų pro angą, esančią viršuje, bet išlaikytų temperatūrą viduje. Žinoma šaltuoju metų laiku, pagrindinis šilumos šaltinis jame – laužavietė, tad ugniai užgesus, temperatūra kris.

Ko reikia, kad miegas tipyje būtų komfortabilus?
• Kilimėlio (ne jogos)
• Vilnonio pledo (aš įsisuku į jį ir tada lendu į miegmaišį) arba galima miegoti su dviem miegmaišiais – vasariniu ir žieminiu.
• Miegmaišio
• Termo rūbų
• Šiltų kojinių

𝐀𝐩𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐯𝐲𝐧𝐞̨ 𝐤𝐮𝐩𝐨𝐥𝐞:
Tiek viename tiek kitame kupole, viduje yra po dvigulę lovą, tad daugelis dalyvių miegos ant grindų. Prašysime su savimi turėti miego reikmenis bei čiužinukus. Juose miegosime drauge - susispaudę, kad visiems pakaktų vietos. Viduje yra krosnelė, kūrenama malkomis.

✨ 𝐍𝐚𝐮𝐣𝐮̨𝐣𝐮̨ 𝐦𝐞𝐭𝐮̨ 𝗿𝘆𝘁𝗮̨ pradėsime nuo mankštos bei pusryčių (suneštinis stalas). Papusryčiavę išeisime į žygį. Jo metu keliausime link Ladakalnio - tai pati Aukštaitijos Nacionalinio Parko širdis, nuo kurio matosi net 6 ežerai. Tačiau ne tik gražų vaizdą, bet ir svarbią gamtos istoriją galima nuo jo pamatyti, apie kurią būtinai papasakos geologai. Kelionės metu aplankysime įspūdingą Puziniškio ąžuolą, pasikalbėsime, kada Lietuvoje atsirado ąžuolai, papasakosime ką apie juos liudija ežerų dugno nuosėdos, eisime vingiuotais miško keliukais, ežerų pakrantėmis, tarp kurių, ko gero, įspūdingiausias - Velniūkščio ežeras. Kalbėsimės apie ežerų kilmę, bandysime suprasti su kokios kilmės ežerais susiduriame žygio metu.
✨Atstumas: ~10 km. žiedinis maršrutas.

VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS!

𝐊𝐀𝐈𝐍𝐀
💫suaugusiems €150-, (įskaičiuota: grogas, pietūs po žygio, naujametinė vakarienė, koncertas, pirtis be pirtininko programos, kubilas, žygis su geologu)
💫vaikams €120-,

Sekmadienio žygio
💫suaugusiems €45-, (su pietumis)
💫vaikams €35-, (su pietumis)

💫Papildomai:
€20-,/asmeniui pirtininkės programa
€5-,/asmeniui į vieną pusę pavežėjimo paslauga

𝐒̌𝐄𝐒̌𝐓𝐀𝐃𝐈𝐄𝐍𝐈𝐒
14:00 susitinkame Asalnų stovyklavietėje
15:00 - 17:00 pirtininko programa (tiems, kas užsiregistravo)
18:00 vakarienė
19:00 koncertas (Ignas iš Ignalinos)
Laikas prie laužo
Žaidimai
Pirtis
Kubilas
𝐒𝐄𝐊𝐌𝐀𝐃𝐈𝐄𝐍𝐈𝐒
8.30 keliamės
8:30-9.30 gaminamės pusryčius (suneštinis stalas)
9:45 Susirinkimas prieš žygį (aptarsime žygį ir bendrą regiono geologinę raidą)
10:00 žygis
~15:00 pietūs
programos laikas gali skirtis atitinkamai pagal grupės pajėgumą bei oro sąlygas.

𝐾𝑎̨ 𝑡𝑢𝑟𝑒̇𝑡𝑖?
- Oro sąlygoms pritaikytą neperšlampamą/patogią/šiltą aprangą, avalynę vakarui
- Ciklopą
𝑁𝑎𝑘𝑣𝑦𝑛𝑒𝑖:
- Termo rūbus
- Vilnones kojines
- Kilimėlį/čiužinį
- Miegmaišį ar kitą miegui skirtą įrangą
𝑀𝑎𝑢𝑑𝑦𝑛𝑒̇𝑚𝑠:
- Maudymosi reikmenis
- Pirties drabužius, jei yra poreikis tam (rekomenduoju natūralių medžiagų pvz.: skarą, jei neturi atskirų dalių maudymosi kostiumėlio), pirties sijoną.
- Chalatą
- Šlepetes
- Pirties kepurę
- 2 rankšluosčius
𝑍̌𝑦𝑔𝑖𝑢𝑖:
-Softshell tipo kelnes atsparias vėjui/lietui
- Termo rūbus
- Flysas
- Kojinės atsparios drėgmei
- Hiking tipo batai (geriau su aukštu kaklu)
- Kepurė
- Pirštinės
- Kaklaskarė
- Karštas gėrimas
- Užkandžiai sau ir draugui.

📞+37062485481 ir +37065616099
📷 Renginyje fotografuojama/filmuojama, todėl jeigu nenorite, kad nuotraukos su jumis būtų viešinamos Geologo kelionių/Asalnų stovyklavietės kanaluose, prašome apie tai informuoti organizatorius. Už pačių dalyvių fotografuotų/filmuotų vaizdų viešinimą organizatoriai (Geologo kelionės ir Asalnų stovyklavietė) neatsako.

Registracija