Miško pojūčių stovykla

Renginio data: 2022-07-01

🌳Ar žinojote, jog kelios dienos gilaus poilsio, atsijungus nuo kasdienių rūpesčių, gali prilygti savaitei atostogų?
🌲Kiek kartų, važiuodami pro gražią vietą miške ar žygiuodami miško takais vieni ar su kompanija, pagalvojote - kai turėsiu daugiau laiko, būtinai reikės čia atvykti dar kartą, kad iki soties pasimėgaučiau šios vietos grožiu ir ramybe? O kiek kartų nukišote šį planą į giliausią stalčiaus “Vieną dieną” kampą? 👉 Tai štai, miško maudynės būtent ir yra tas išsvajotasis mėgavimosi mišku laikas, kai nereikia niekur skubėti, kai galima lėtai įsibūti į vietą, susibūti su ja, ir joje išsibūti. Ir giliai pailsėti. Mokytis ilsėtis iš miško.
Kur miške slepiasi tyla?
Kuo kvepia drevė?
🌳Japonų mokslininkai sako, kad po dviejų valandų, praleistų miške, teigiamas poveikis fiziniam kūnui ir psichikai trunka savaitę, o savaitgalio miške poveikis išlieka net mėnesį.
🏕 Miško pojūčių savaitgalis Asalnų stovyklavietėje, tarp Ginučių ir Palūšės kaimų, nuostabiame Linkmenų miške nuneš į visai kitokį atsipalaidavimo lygmenį. Numatomas pažintinis žygis miške su Asalnų stovyklavietės įkūrėja, žygių bei turų Aukštaitijos nacionaliniame parke organizatore - Egle Šilinikaite, 2 miško maudynių seansai su sertifikuota miško maudynių gide Mila Monk, kvapų terapija bičių muziejaus palėpėje, pirtis su specialia pirtininko programa ir susitikimas su su mūsų mylimiausia gamtininke-žolininke-amatininke Jūrate Pušinskiene.

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔
𝗣𝗘𝗡𝗞𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦:
12:00 Atvykimas ir įsikūrimas
13:00 pažintinis žygis*
16:00 Grįžimas į stovyklavietę
16:30 Pietūs. Sveikas, gardus vegetariškas maistas
17:30 Miško maudynių seansas “Gilus atsipalaidavimas”**
19:30 Vakarienė. Natūralus vegetariškas maistas
20:30 Vakaras prie laužo
23:00 Poilsis
*Jo metu keliausime link Ladakalnio - tai pati Aukštaitijos Nacionalinio Parko širdis, nuo kurios ir prasidėjo visa nacionalinių parkų Lietuvoje istorija. Kelionės metu aplankysime įspūdingą Puziniškio ąžuolą, eisime vingiuotais miško keliukais, ežerų pakrantėmis, tarp kurių, ko gero, įspūdingiausias - Velniūkščio ežeras. Atstumas: 12 - 13 km.
**Miško maudynių seanso metu lėtai, dėmesingai tyrinėsime mišką per pojūčius, susitelkdami į malonumą būti čia ir dabar, būti gyvi gyvame pasaulyje, dalindamiesi vienas su kitu savo atradimais ir lobiais. Tam tikra seka atliksime miško maudynių pratimus-kvietimus, kurių tikslas – atsijungti nuo gyvenimo mintyse, prote ir susitelkti į kūną, per jį užmezgant ryšį su mišku. Miško maudynių pratimai lavina pastabumą, padeda giliai atsipalaiduoti, pailsėti, pajusti lengvumą, ryšį su aplinka, vienas su kitu ir pačiais savimi. Kaip miškas ilsisi? Kaip jis gali mane išmokyti ilsėtis
𝗦𝗘𝗦̌𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦:
9:00 Pabudimas
9:30 Mankšta
10:00 Pusryčiai. Sveikas, gardus vegetariškas maistas
11:00 Miško maudynės “Ryšys”. Pojūčiai, sulėtėjimas, atsipalaidavimas.*
14:00 Pietūs. Sveikas, gardus vegetariškas maistas
15:00 – 17:00 Laisvas laikas
17:00 – pirties ritualas (I grupė)
Paskaita “žolių derinimas”
19:30 – pirties ritualas (II grupė)
Paskaita “žolių derinimas”
21:00 - Vakarienė prie laužo
23:00 – Poilsis
*Šio seanso kryptis - gilinti ryšį su vieta miške, kurią pažinome per pirmąjį seansą. Ar aš čia svečias, ar teisėtas gyventojas? Kas man yra namai? Ko reikia, kad jausčiausi namuose? Kaip pažinti vietą ir leisti jai mane pažinti?
𝗦𝗘𝗞𝗠𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
9:00 Pabudimas
9:30 Mankšta
10:00 Pusryčiai. Sveikas, gardus vegetariškas maistas
12:00 Išvykimas į bičių muziejų
13:00 Kvapų terapija.*
15:00 Grįžimas į stovyklavietę ir pietūs.
16:00 Aptarimas. Apie ką yra mano šio savaitgalio istorija? Kokį lobį parsivežu namo?
17:00 Atsisveikinimas
*Bičių produktų terapija sukuria šiuolaikiniam žmogui aplinką, atveriančią langą į savo dvasinį Pasaulį, bei suteikia ramybės, atsipalaidavimo, šviesių minčių, teigiamų emocijų ir gyvenimo džiaugsmo skonį, nes bitės savo virpesiais skleidžia biobangas, kurios identiškos žmogaus skleidžiamoms bangoms. Savo poveikiu bitės puikiausiai atstato disbalansą – visus žmogaus biolaukus. Teigiama, jog bičių skleidžiama energija stiprina imuninę sistemą, padeda sveikti nuo depresijos bei, mažina migreninius skausmus, gerina kraujotaką bei gelbsti nuo įvairių kitų negalavimų.

APIE MUS
🌲 Mila Monk yra pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, asociacijos „Miško terapijos ir edukacijos centras“ bendrasteigėja bei vadovė, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė, vertėja, kartu su kolege išvertusi vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą "Miško maudynės" į lietuvių kalbą.
Mila veda miško maudynių seansus įvairiuose Lietuvos miškuose, organizuoja miško terapijos dirbtuves, skaito pranešimus apie ryšio su gamta svarbą fizinei ir psichinei sveikatai, emocinei būklei, veda virtualius gilaus atsipalaidavimo seansus, pagrįstus miško maudynių metodika. Taip pat su kolegomis iš Miško terapijos ir edukacijos centro kuria patyriminius miško maudynių takus su audiogidu, skirtus savarankiškoms miško maudynėms.
“Žmonija 99,99 proc. viso savo egzistavimo laiko vystėsi gamtoje, tad genetiškai mes vis dar esame prie jos labiau prisitaikę, nei prie miestų. Įrodyta, kad net vaizdas pro langą į medžius ramina, suteikia jėgų, paspartina gijimą po operacijų. Mano tikslas - grąžinti žmogų į gamtą, įkvėpti pažinti mišką, tyrinėjant jį per pojūčius. Juk tai, su kuo sieja teigiamas ryšys, mes linkę saugoti ir puoselėti.”
🚶‍♀️Eglė Šilinikaitė - Asalnų stovyklavietės įkūrėja. Šis kraštas artimas tuo, kad čia buvo mano senelio tėviškė, tad jau nuo vaikystės pažindinausi su kraštovaizdžiu, tradicijomis bei bendraudavau su vietiniais gyventojais. Mano studijos – geografija, turizmo vadyba, kelionių organizavimas bei paveldosauga - privedė prie mokslinių darbų: magistrinio bei ekspedicijos, kuri vyko net kelis metus keliaujant aplink kiekvieną Parko ežerą ir kurios metu sukūriau Aukštaitijos Nacionalinio Parko toponimikos žemėlapį.
Šis “darbas” tapo mano pagrindiniu ryšiu su gamta bei šiuo kraštu. Sakoma, geriausiai sekasi tuomet, kai gali suderinti savo pomėgius, širdžiai artimas vietas ir aplinkinius su darbu. Šiai dienai aš ne tik rūpinuosi stovyklavietės užimtumu, bet esu ir žygių vadovė, organizuojanti turus, renginius ir kurianti SOLO maršrutus šiame krašte bei Labanoro regioniniame parke. Taip pat esu pirtininkystės studentė Perkūnijos pirties mokykloje.
Šventai tikiu, kad per gamtą užmegzti ryšiai yra ypatingi ir juos reikia nuolat stiprinti, tad iki pasimatymo klajonėse.
🌿 Jūrate Pušinskienė- gamtininkė-žolininkė-amatininkė. Jos renkama produkcija priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojų grupei. Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda atpažinti, kad gaminamas produktas yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.
👩‍🍳 Aš esu Morta. Maisto gamyba mano gyvenime atsirado netikėtai ir visai negalvojau, kad būtent ši veikla užims tokią svarbią vietą mano kasdienybėje. Šiuo metu galiu pasakyti, kad tai tikrai yra viena didžiausių mano aistrų. Įvairiose virtuvėse dirbu apie šešis metus. Mane labiausiai žavi pati maisto gamyba, įvairių skonių derinimas ir netikėtų, ar jau gerai pažįstamų, skonių atradimas. Nelaikau savęs nei virtuvės šefe, nei virtuoze, bet maisto gamybą tikrai priskiriu prie savo mylimų veiklų, o labiausiai džiugina ir judėti pirmyn skatina besišypsantys valgančiųjų veidai.

👉Ką turėti miško maudynių savaitgaliui?
- Oro sąlygoms pritaikytą aprangą, patogią avalynę
- Apsaugą nuo erkių/uodų
- Jei lynotų, apsaugą nuo lietaus (atitinkami drabužiai, skėtis)
- Neperšlampamą kilimėlį prisėsti
- 2 rankšluosčius
- - Pirties drabužius, jei yra poreikis tam. (rekomenduoju natūralių medžiagų pvz.: skarą, jei neturi atskirų dalių maudymosi kostiumėlio), pirties sijoną.
- Chalatą
- Šlepetes
- Pirties kepurę
- Miegmaišį, kilimėlį (tiems, kas apsistos kupole - nereikia)
- Palapinė (tiems, kas apsistos kupole ar tipyje - nereikia)

𝗞𝗔𝗜𝗡𝗔
200 EUR.
Įeina: pažintinis žygis, 2 miško maudynių seansai, pirties ritualas, asmeninė profesionalios pirtininkės surišta vanta, pilnas vegetariškas maitinimas visas dienas, žolelių arbatų degustacija, žolininkės paskaita, kvapų terapija bičių muziejuje, nemokama vieta savo palapinei arba nakvynė tipyje.

Dalyvių skaičius ribotas!

DĖMESIO! RENGINIO DALYVIAMS SIŪLOME NAKVYNĘ SU 30% NUOLAIDA 🙂
𝐀𝐩𝐠𝐲𝐯𝐞𝐧𝐝𝐢𝐧𝐢𝐦𝐨 𝐠𝐚𝐥𝐢𝐦𝐲𝐛𝐞̇𝐬: (KAINOS BE NUOLAIDOS)
*Asalnų stovyklavietėje savo palapinėje - papildomai nieko nekainuoja
*Asalnų stovyklavietėje TIPYJE - €40 para/€70 savaitgaliui
*Asalnų stovyklavietėje kupole su šildoma krosnele ir kitais patogumais - €120/€150 savaitgaliui

𝐷𝑒̇𝑙 𝑎𝑝𝑔𝑦𝑣𝑒𝑛𝑑𝑖𝑛𝑖𝑚𝑜 𝑘𝑟𝑒𝑖𝑝𝑡𝑖𝑠 𝑒𝑙.𝑝𝑎𝑠̌𝑡𝑢: 𝑎𝑠𝑎𝑙𝑛𝑢𝑠𝑡𝑜𝑣𝑦𝑘𝑙𝑎𝑣𝑖𝑒𝑡𝑒@𝑔𝑚𝑎𝑖𝑙.𝑐𝑜𝑚 arba +37062485481

Registracija