Jaunuolių vasaros stovykla: “Trumpos naktys, ilgos dienos” ežerų keliais

Renginio data: 2023-06-25

H A U !

Ar yra tekę keliauti valtimis, paslaptingais vandens keliais, viename seniausių ir gražiausių Lietuvos kampelių – Aukštaitijos Nacionaliniame parke? Jeigu suki galvą – vadinasi, ši drąsi, nuotykių stovykla Tau!

Kviečiame 14 – 19 metų jaunuolius pasinerti į nepamirštamą vasaros nuotykį, kuriame laiką leisime gamtoje, nepaprasto grožio stovyklavietėse. Plauksime valtimis ir žygiuosime miškais pažindami mus supančią laukinę gamtą, eisime etnografiniais kaimais, kur pajausime ir pamatysime, kokį turtą paliko čia gyvenę žmonės. Kiekvieną rytą sutiksime kūną žadinančia rutina, šnekučiuosimės, juoksimės ir tiesiog pasileisime į džiaugsmingą gamtos kelionę.

I DIENA Susipažinimas: vartai į ežerų kraštą.

Susitikimo vieta – Palūšė – kur ir prasidės mūsų valčių žygis. Šią dieną dėmesį skirsime tarpusavio susipažinimui, plaukimo technikai. Atvykę į stovyklavietę mokysimės stovyklavimo pagrindų: kaip ir kur pasistatyti palapines, kaip užkurti laužą ir jį prižiūrėti, kaip surišti turistinius mazgus ir kur juos praktiškai panaudoti.

Vakare laiką leisime prie laužo, pasakosime istorijas, dainuosime, grosime muzikos instrumentais. Susipažinimą stiprinsime arbatos gėrimo ceremonijos metu.

Nakvynė – Vaišniūnų stovyklavietė.

II DIENA Aukštaitijos perlas.

Dieną pradėsime nuo mankštos bei pusryčių. Vėliau gaminsime unikalias vėliavas valtims su savo ženklais ir simboliais. Vadovas Tadas papasakos ir supažindins jaunimą su runų ir senovės lietuvių simboliais bei jų reikšmėmis. Vėliau perkelsime valtis į paslaptingą Baluošo ežerą, kurį supa etnografiniai kaimai ir nepaprasti gamtos artifaktai. Stabtelėsime pasigrožėti saloje tyvuliuojančiu ežeru.

Taip pat aplankysime Ginučių vandens malūną, kur maudysimės po jo kriokliais. Kelionę tęsime Srovės upeliu kitaip vadinamu “Amazone”, o stovyklavietę įsirengsime Ladakalnio ir Ginučių piliakalnio papėdėse. Vakarą skirsime Pasaulio ir lietuvių mitologijai bei naktiniam žygiui po archeologines vietas.

Nakvynė – Linkmeno stovyklavietė

III DIENA Stichijų diena.

Kad būtume žvalūs ir nuotaikingi rytą pradėsime mankšta, maudynėmis ir maistingais pusryčiais. 🤸🏽‍♀️ Vėliau susipažinsime su keturiomis pagrindinėmis gamtos stichijomis: ugnis, vanduo, oras ir žemė; be kurių negalėtų egzistuoti gyvybė mūsų planetoje. Taip pat atkreipsime dėmesį į ekologiją ir jos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. Taip pat šią dieną leisimės į dar vieną nuotykį – aplankysime jėgos vietas:

Ladakalnį, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama – matosi net 6 ežerai.
Puziniškio ąžuolą – senolį, augantį tarp dviejų ežerų, labai vaizdingoje vietoje.

Nakvynės vieta* – Asalnų stovyklavietė – ugnies, vėjo, žemės ir oro karalystė. Čia ir bus mūsų pagrindinė bazė iki pat stovyklos pabaigos! Mūsų laukia kubilas ir pirtis su pirtininkės programa, kurios metu apjungsime visas stichijas.

*Nakvynė tipiuose arba ant tinklų.

IV DIENA Pėsčiųjų žygis pas kalvį/lėktuvų meistrą.

Ši diena bus kitokia. Valtis paliksime krante ir keliausime pėsti.
Eidami aplankysime įvairius gamtos objektus, etnografinius kaimus, Velniūkščio ežerą.
Kelionės tikslas – kuriant talismanus susipažinti su kalvystės pagrindais.
Amatininkas, pas kurį lankysimės, yra ne tik kalvis, bet ir skraidyklių/lėktuvų kūrėjas. Jis pristatys savo ekspoziciją.

V DIENA Stovyklos vartų uždarymas.

Atsisveikinimo ritualas. Refleksija. Grįžimas į Palūšę. Pietūs Piratų bare.

Stovyklos vedliai: Tadas ir Eglė turintys patirtį organizuojant vasaros vaikų stovyklas, žygius pėsčiomis, baidarėmis, irklentėmis ne tik Lietuvoje, bet ir svetur.

Informacija: Atvykimo ir išvykimo laikas, stovyklos sutartis ir daiktų sąrašas bus atsiųsti asmeniškai, likus trims savaitėms iki išvykimo.

Stovyklos kaina: 270 Eur/asm. (dalyvavimas patvirtinamas, kuomet yra sumokamas 150 Eur avansinis mokestis).

Registracija renginiui

    Ši svetainė yra apsaugota Google reCAPTCHA, todėl joje galioja Google Privatumo politika ir Terminai ir sąlygos.