Dienos žygis „Aukštaitijos perlas”

Renginio data: 2023-05-13

Žemė, kaip ir žmogus, keičia savo “rūbą”. Po žiemos gamta atbunda visai kitomis spalvomis, kvapais bei suteikia nuostabių emocijų. 🪷 Ar žinojote, kad Aukštaitijos nacionalinis parkas yra seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje? Jis išsiskiria unikaliu, kalvotu, miškingu, mažai sukultūrintu ir be galo ežeringu kraštovaizdžiu.

Dienos žygio pavadinimas kalba pats už save. 𝐒̌𝐢𝐨 𝐳̌𝐲𝐠𝐢𝐨 𝐦𝐞𝐭𝐮 𝐚𝐩𝐥𝐚𝐧𝐤𝐲𝐬𝐢𝐦𝐞 𝐝𝐚𝐥𝐢̨ 𝐀𝐍𝐏 ,,𝐩𝐞𝐫𝐥𝐢𝐮𝐤𝐮̨”. Turbūt vaizdingiausia ANP vieta - legendomis apipinta Ladakalnio kalva. Nuo Ladakalnio viršūnės atsiveria vienas įspūdingiausių vaizdų - vienu metu tarp miškingų vietovių matomi net šeši ežerai! Suskaičiuosim juos drauge. 🌬️ Kiek atokiau įrengta prezidentų ąžuolų alėja, kurioje pasodinti ąžuolai, skirti visiems Lietuvos prezidentams. Žygio metu užlipsime į Ginučių piliakalnį, kuris kartu su gyvenviete yra valstybės saugomas istorinis paminklas. Šį piliakalnį mėgdavo lankyti ir pats Antanas Smetona. Užsuksime į vieną įsimintiniausių ANP simbolių - Ginučių vandens malūną. Medinis malūno pastatas alsuoja senove ir yra išsaugojęs autentišką įrangą. Sakoma, čia dažnai apsilanko net pats Ginučių velnias. 😈 Lipsime į Šiliniškių apžvalgos bokštą, kurio aukštis siekia 60 m., o nuo jo atsiveria nepakartojami vaizdai bei aiškiai juntamas laisvės pojūtis. Taip pat aplankysime ir Laumės akis - šios vietos vaizdai pakvies prisėsti, atsikvėpti ir pasigrožėti ,,akių” ramybe.
Žygio metu Jūsų laukia ežerų gausa, upės, miškai, Aukštaitijos nacionalinio parko perlai ir netgi kliūties įveikimas. Nuobodu tikrai nebus!

Susitinkame 10:00 val. Asalnų stovyklavietėje.
Pietus valgysime prie Ginučių malūno.
~16 val. grįžtame į Asalnų stovyklavietę, kur Jūsų lauks ant laužo gaminta karšta vakarienė.

𝐊𝐀𝐈𝐍𝐀
€15 (žygis + vakarienė)
€20 (žygis + vakarienė + nakvynė stovyklavietėje savo atsivežtoje palapinėje)
👉Galime paimti iš Ignalinos traukinių stoties ir parvežti atgal.

Ž𝐲𝐠𝐢𝐨 𝐬𝐮𝐝ė𝐭𝐢𝐧𝐠𝐮𝐦𝐚𝐬: vidutinis. Tikrai įveikiamas, net jei esi naujokas.
Žygiavimas pėsčiųjų bei miško takais, keliukais, žvyrkeliu, nedidelės atkarpos kaimeliais. Bus trumpa pasikartojanti atkarpa.
Žygiavimo tempas: priklauso nuo grupės pajėgumo, bet žygiuoti neskubėsime.

👉Ką turėti?
- Oro sąlygoms pritaikytą neperšlampančią/patogią/šiltą aprangą ir avalynę žygiui
- Kilimėlį - pašikniuką atsisėsti
- Karštą gėrimą (nebūtina)
- Pietus/užkandžius sau ir draugui.

📞+37062485481
📞+37069630946

📷 Renginyje bus filmuojama bei fotografuojama

Registracija